Paráda! Mladší žiaci zdolali AS Trenčín

Všetky naše žiacke kategórie sa v poslednom jesennom kole postavili silnému AS Trenčín. Zatiaľ čo starší žiaci odohrali svoje zápasy už v piatok a na domácom trávniku, mladší žiaci boli v akcii v nedeľu na štadióne Trenčanov.

23755370_1897552963591732_2561507510842314221_n

Mladší žiaci (U 12) išli do Trenčína hrať proti súperovi, ktorý v tejto sezóne nestratil ani jeden bod. V zápase sme však mali výborný prvý polčas, ktorý nás nasmeroval k veľmi dôležitým trom bodom. Prvé dejstvo sme vyhrali 4:2, keď sa presadili Marčík (dvakrát), Sivák a Jenčo. Druhý polčas skončil nerozhodne 2:2, no nám to nevadilo, pretože sme Trenčanom pripravili prvú prehru v sezóne a domov sme si odniesli skalp priebežne druhého tímu tabuľky.

AS Trenčín U 12 – FK Inter Bratislava U 12 4:6 (2:4)

Góly: Sivák 2, Marčík 2, Repiský, Jenčo
Zostava: Szollos / Bottán – Javorský / Dornai / Hatina, Zajac / Stratov / Harach – Jenčo / Štefanovič – Ragan / Jakubík ,,C,, / Gbelský / Belašič – Marčík / Sivák – Pavuk / Borovský / Kočan
Hodnotenie trénera Kapouna:
Od 1.minúty sme na súpera vybehli a robili tlak, čo spôsobovalo, že sme súperovi nedovolili dostať sa do šancí. Chlapci hrali na hranici svojich možností, výborne dostupovali hráčov, bojovali a snažili sa vychádzať aj zo zložitých situácií. Nechali na ihrisku všetko a to im prinieslo výhru. V 1. polčase to bol vyrovnaný futbal, no myslím si, že sme boli lepším mužstvom a šancí sme mali viac. Dobre sme vychádzali od brankára, vyvážali lopty smerom hore, no niekedy to chcelo viac pokoja na kopačke a presnejšiu prihrávku. Napokon 2 góly sme dali po prechode a vyvážaní obrancov smerom dopredu. Boli tam určite svetlé momenty, kombinácie, ktoré ukázali, že sa môžeme porovnávať aj s mužstvom ako je Trenčín. V 2. polčase na nás súper vybehol, bol lepší na lopte a vytvoril si aj šance, no Bottán a Szollos podržali mužstvo výborne. Chýbala mi väčšia rozvaha v rozohrávaní, chlapci boli trošku nervózni, cítili, že sa im už až tak nedarí, ale chceli vyhrať a to bolo cítiť. Myslím si, že zápas samotný bol dobrý, dramatický a vyhecovaný, hra prebiehala hore – dole a myslím si, že dalo sa na to pozerať. Chlapcom ďakujem za bojovnosť na ihrisku a peknou bodkou za jesennou časťou súťaže.

Mladší žiaci (U 13) sa taktiež predstavili na umelej tráve v Trenčíne. O výsledku rozhodol nezvládnuty prvý polčas, po ktorom “Žltočierni” prehrávali už 0:3. Druhý polčas síce naši vyhrali 3:2, no konečnej prehre 3:5 zabrániť nedokázali. Pozitívom ale je, že sme sa vďaka dvom gólom Grúbera a jedného Raticu dokázali vrátiť do zápasu a silný Trenčín aspoň potrápiť.

AS TRENČÍN U 13 – FK INTER BRATISLAVA U 13 5:3 (3:0)

Góly: Grúber 2, Ratica
Zostava: Horváth – Pálenčár, Grúber, Jelinek (C), Ratica, Olejár, Krutek, Pyšný, Bažík, Tondra, Blahušiak, Makky, Ondruš, M. Mikita, Dóci, Halász, J. Mikita, Koller

Starší žiaci (U 14 – u 15)