Paráda! Mladší žiaci zdolali AS Trenčín

Všetky naše žiacke kategórie sa v poslednom jesennom kole postavili silnému AS Trenčín. Zatiaľ čo starší žiaci odohrali svoje zápasy už v piatok a na domácom trávniku, mladší žiaci boli v akcii v nedeľu na štadióne Trenčanov.

23755370_1897552963591732_2561507510842314221_n

Mladší žiaci (U 12) išli do Trenčína hrať proti súperovi, ktorý v tejto sezóne nestratil ani jeden bod. V zápase sme však mali výborný prvý polčas, ktorý nás nasmeroval k veľmi dôležitým trom bodom. Prvé dejstvo sme vyhrali 4:2, keď sa presadili Marčík (dvakrát), Sivák a Jenčo. Druhý polčas skončil nerozhodne 2:2, no nám to nevadilo, pretože sme Trenčanom pripravili prvú prehru v sezóne a domov sme si odniesli skalp priebežne druhého tímu tabuľky.

AS Trenčín U 12 – FK Inter Bratislava U 12 4:6 (2:4)

Góly: Sivák 2, Marčík 2, Repiský, Jenčo
Zostava: Szollos / Bottán – Javorský / Dornai / Hatina, Zajac / Stratov / Harach – Jenčo / Štefanovič – Ragan / Jakubík ,,C,, / Gbelský / Belašič – Marčík / Sivák – Pavuk / Borovský / Kočan
Hodnotenie trénera Kapouna:
Od 1.minúty sme na súpera vybehli a robili tlak, čo spôsobovalo, že sme súperovi nedovolili dostať sa do šancí. Chlapci hrali na hranici svojich možností, výborne dostupovali hráčov, bojovali a snažili sa vychádzať aj zo zložitých situácií. Nechali na ihrisku všetko a to im prinieslo výhru. V 1. polčase to bol vyrovnaný futbal, no myslím si, že sme boli lepším mužstvom a šancí sme mali viac. Dobre sme vychádzali od brankára, vyvážali lopty smerom hore, no niekedy to chcelo viac pokoja na kopačke a presnejšiu prihrávku. Napokon 2 góly sme dali po prechode a vyvážaní obrancov smerom dopredu. Boli tam určite svetlé momenty, kombinácie, ktoré ukázali, že sa môžeme porovnávať aj s mužstvom ako je Trenčín. V 2. polčase na nás súper vybehol, bol lepší na lopte a vytvoril si aj šance, no Bottán a Szollos podržali mužstvo výborne. Chýbala mi väčšia rozvaha v rozohrávaní, chlapci boli trošku nervózni, cítili, že sa im už až tak nedarí, ale chceli vyhrať a to bolo cítiť. Myslím si, že zápas samotný bol dobrý, dramatický a vyhecovaný, hra prebiehala hore – dole a myslím si, že dalo sa na to pozerať. Chlapcom ďakujem za bojovnosť na ihrisku a peknou bodkou za jesennou časťou súťaže.

Mladší žiaci (U 13) sa taktiež predstavili na umelej tráve v Trenčíne. O výsledku rozhodol nezvládnuty prvý polčas, po ktorom “Žltočierni” prehrávali už 0:3. Druhý polčas síce naši vyhrali 3:2, no konečnej prehre 3:5 zabrániť nedokázali. Pozitívom ale je, že sme sa vďaka dvom gólom Grúbera a jedného Raticu dokázali vrátiť do zápasu a silný Trenčín aspoň potrápiť.

AS TRENČÍN U 13 – FK INTER BRATISLAVA U 13 5:3 (3:0)

Góly: Grúber 2, Ratica
Zostava: Horváth – Pálenčár, Grúber, Jelinek (C), Ratica, Olejár, Krutek, Pyšný, Bažík, Tondra, Blahušiak, Makky, Ondruš, M. Mikita, Dóci, Halász, J. Mikita, Koller

Starší žiaci (U 14 – u 15)
FK Inter Bratislava u 14 – AS Trenčín u 14 1:10 (0:5)

Gól: Šumský
Zostava: Grúber, Halcin (60.Brix), Dobrovodský, Polak, Šumský, Vejřík, Harceg (60.Drabek), Hric, Kudlicska (36.Fontani), Krchnak (36.Tarana), Aidi (55. Držík)
Hodnotenie trénera Majerníka:
“V dnešnom zápase sme narazili na najlepšie družstvo v našej súťaži. Súper nás od začiatku zápasu zavrel na našej polovici a počas celého zápasu ukazoval veľkú dominanciu. Pre chlapcov bol zápas veľmi náročný, pretože prakticky celé stretnutie behali bez lopty. Aj keď sme neustúpili od našej hry, chceli sme zakladať útoky už od brankára, ale súper nám vyborným pressingom nedovolili rozvinúť útok a okamžite po našej strate bol nebezpečný pred našou bránou. Zápas bol veľkou školou pre nas, pretože sme za súperom zaostávali vo všetkých herných činnostiach. Stále sme však v procese a učíme sa…”

FK INTER BRATISLAVA U 15 – AS TRENČÍN U 15 0:5 (0:2)

Zostava: Polák – Tóth, Jakubec, Gomkötö, Demjanović, Nemec (C), Struhár, Mateleha, Lovás, Chrupka

Autor: Matej Kraus