Po zápase s AFC definitíva záchrany

Dnešný zápas sme odohrali vonku na štadióne AFC Nové Mesto, ktoré je v tejto sezóne jasne najslabším tímom na domácom trávniku.

gz0d0083

Dnešný bodový zápis na trávniku AFC nám už mohol zaistiť 2. ligu aj pre ďalšiu sezónu, keď sme na 7. priečke mali sedembodový náskok. Do zápasu sme tak vstúpili s jasným cieľom a od úvodu sme na nášho protivníka vyleteli. Prvú dobrú šancu mal z priameho kopu Patrik Kochan ale trafil iba múr AFC. V 17. minúte to ale vyšlo a my sme sa po skvelej akcii Amira Ben Shimona ujali vedenia, keď sa v 16-tke najlepšie zorientoval Patrik Fedor a nedal brankárovi AFC šancu – 0:1. Po inkasovanom góle sa prebrali aj domáci, ktorí preverili Pastornického najskôr v 22. a potom aj v 24. minúte. Na druhej strane mohol na dvojgólový rozdiel zvýšiť opäť Fedor, ten ale hlavou mieril iba tesne vedľa ľavej žrde. Obrovskú šancu na vyrovnanie mali tesne pred koncom polčasu hráči AFC, ale domáci útočnik zoči-voči Pastornickému nepochodil.

V 50. minúte sme zahájili polčas tým najlepším spôsobom, keď sa po parádnom pase Fedora presadil Andy Labuda – 0:2. S dvojgólového náskoku sme sa však dlho netešili, keď už v 53. minúte domáci znížili na 1:2. Najbližšie minúty sa diane na trávniku upokojilo a hoci sa domáci snažili, tak ich ofenzívne náznaky s istotou odvracala naša obrana. V 66. minúte sa čerstvo vystriedaný Stanley dostal do obrovskej šance, keď sa po chybe obrany AFC ocitol úplne sám pred bránkarom domácich ale tretí gól našich nepridal. Potom sme domácemu brankárovi dvakrát zazvonili na konštrukciu brány. Najskôr v 70. minúte po parádnom sóle trafil pravú žrď Kochan a o minútu neskôr to už tradične z hranice 16-tky skúšal Labuda, no jeho strelu zastavilo brvno. V 82. minúte to však už vyšlo a Issa Adekunle po skvelom centri Kloostera pridal hlavou náš tretí gól v dnešnom zápase – 1:3.

Po dnešom výsledku sme tak nie len predĺžili našu sériu bez prehry už na 8 zápasov, ale taktiež sme si s určitosťou zaručili účasť v 2. lige aj pre budúcu sezónu. V boji o čo najlepšie umiestnenie budeme pokračovať už budúci týždeň, keď doma privítame Skalicu.

AFC Nové Mesto nad Váhom – FK INTER Bratislava 1:3 (0:1)

Góly: 52. Holíček – 17. Fedor, 49. Labuda, 82. Adekunle Issa
AFCBelic – Šupka (C), Kubrický, Holíček, Jurica, Lopušan, Mikeš, Múdry, Naren Perea, Kosorín, Mikuš
Inter: Pastornický – Tóth, Petráš (C), Šalata, Ben Shimon – Labuda, Kochan, Baldovský, Fedor, Adekunle Issa – Šulc
Rozhodovali: Bystrík Nemček – Peter Chládek, Pavel Jánošík
Počet divákov: 135

Hlasy po zápase:

Mário Baldovský (záložník FK Inter):
Vedeli sme, že zápas bude napínavý, aj keď súper bol tabuľkovo nižšie ako my. Tabuľka je v tejto sezóne mimoriadne nabitá a tvrdo sa bojuje o každý jeden bod. Začali sme dobre. Veľa sme držali loptu a vytvorili sme si niekoľko sľubných šancí a jedna z nich skončila gólom. Do druhého polčasu sme išli s jasným cieľom vyhrať a pridali sme hneď ďaľší gól. Potom sme síce inkasovali, no neprestali sme bojovať a strelili sme poisťovací gól. V závere sme mali ešte hromadu šancí, ktoré sme mali premeniť. Veľmi rád by som tiež poďakoval za podporu našim fanúšikom, ktorí nás hnali celý zápas za troma bodmi.

Patrik Fedor (záložník FK Inter):
Máme za sebou veľmi náročný zápas. Myslím si, že v prvom polčase sme boli lepším mužstvom a okrem streleného gólu sme si vytvorili aj iné dobré šance. Súper hrozil len z rýchlych protiútokov, ktoré však nedokázal zužitkovať. Na začiatku druhého polčasu sme strelili gól na 2:0 ale po ňom sme trošku poľavili z našej hernej prevahy a súper nás potrestal gólom. Dokonca zápasu sme však už súpera k ničomu nepustili, dokonca sa nám podarilo dať poisťujúci gól na 3:1. Sme veľmi šťastní, že sme vďaka výhre definitívne potvrdili zotrvanie v 2. lige.

Autor: Matej Kraus Foto: Anton Martinec