Premárnené šance nás stáli zápas v Košiciach

V 3. kole druhej futbalovej ligy sme sa predstavili na štadióne Lokomotívy Košice v Družstevnej pri Hornáde. Zápas sa hral v dobrom tempe, ktorému pomáhali aj fanúšikovia domácej Lokomotívy. Oproti poslednému ligovému zápasu proti Seredi prišlo k dvom zmenám v stredovej formácii. Na pravom kraji nastúpil Fedor a v strede nastúpil Špak.
dsc_0061-2

Zápas sa začal naozaj v dobrom tempe a prvý polčas by sa dal rozdeliť na dve fázy. V prvej dominovali „Žltočierni”, keď najskôr zahrozil Erik Prekop po strele zo strednej vzialenosti. Neskôr po peknej krídelnej akcii Andyho Labudu zakončoval nepresne Vojtech Tóth. A poslednú veľkú šancu zahodil Patrik Kochan, keď jeho peknú strelu spoza 16-tky vytesnil brankár nad brvno.
Druhá časť prvého dejstva patrila domácim, keď v rozpätí 34. a 37. minúty trafili dvakrát brvno Kollárovej bránky. V 40. minute prišla hviezda chvíľa Kollára, keď vytiahol bravúrny zákrok proti strele domáceho útočníka. Prvý polčas však skončil bez gólov 0-0.
Druhá polovica zápasu začala našou aktivitou o strelenie prvého gólu, hneď v 50. minúte to skúšal aktívne hrajúci Labuda, avšak lopta opäť len presvišťala okolo pravej tyče domácej bránky. 56. minúta zápasu priniesla dalšiu obrovskú „žltočiernu“ šancu, keď striedajúci Milton Klooster preletel okolo domácich obrancov a brankára, no bol z uhla a loptu už nedokázal dopraviť do siete. Domáci nám však nechceli zostať nič dlžní a v 61. minúte nastrelili tretíkrát brvno Kollárovej bránky. V 80. minúte sa stalo, to čo sa nemalo. Lopta prepadla za našu obranu a Karaš strelil úvodný gól stretnutia 1-0. Interisti sa potom snažili zo všetkých síl vyrovnať, no pozorná obrana domácich nás udržala na dištanc. V nadstavenom čase dokonca pridal druhý gól Karaš a zápas sa tak skončil 2-0. Našim chlapcom nezostáva nič iné, len sa dobre pripraviť na budúci týždeň, kedy budeme v Stupave hostiť Partizán Bardejov. 

FC Lokomotíva Košice – FK Inter Bratislava 2-0 (0:0)

Góly: 80´ Karas, 90+´ Karas
Zostavy
Inter Bratislava – Kollár – Tóth, Štrba, Petráš ©, Labuda – Špak, Kochan, Elvis, Baldovský (70. Vaculík), Fedor (46. Klooster) – Prekop

Lokomotíva Košice – Bréda – Ilinjo, Dický, Gáll, Človečko, Karaš, Zajac (C), Pavúk, Tóth, Horváth, Nsah 

Autor: Matej Kraus