Prvé 3 body zostávajú doma!

Zverenci trénera Richarda Slezáka porazili v prvom domácom zápase ŠKF Sereď 2:1. O góly sa z našej strany postarali Jakub Šulc a Peter Petráš.

dsc_0126-2
Už v úvode stretnutia sa hostia postarali o rozruch v našej šesnástke, keď nastrelili brvno Kollárovej bránky. Našu najväčšiu šancu v prvom polčase mal Erik Prekop, ktorý prenikol po ľavej strane, no brankára hostí neprekonal. Jeho strela skončila len v bočnej sieti. V prvom polčase bola Sereď jasne lepšia ale výsledok zostal bez gólov 0-0. 
Druhý polčas Sereď pokračovala v nastolenom trende a našich chlapcov muselo opäť zachrániť brvno. V 71. minúte to už prišlo. Hosťujúci krídelník Adam Morog prekľučkoval našou obranou a strelil úvodný gól stretnutia. “Žltočierni” sa však vzopreli osudu a za podpory fantastických fanúšikov sa o vyrovnanie postaral Jakub Šulc. Najkrajší moment stretnutia prišiel v 83. minúte z kopačky nášho kapitána Petra Petráša. Ten sa postavil k rozohrávke priameho kopu z hranice šesnástky a nekopromisne vymietol pavučinu v hornom rožku súperovho brankára. Hosťujúca Sereď sa v závere ešte pokúšala o vyrovnanie, no márne. Naši chlapci zaknihovali prvé 3 body a dúfame, že v tejto sezóne spravia z nášho Stupavského štadióna nedobytnú pevnosť. 

FK Inter Bratislava – ŠFK Sereď 2-1 (0-0)

Góly: 71. Morong, 78. Šulc, 83. Petráš
Žlté karty: 39. Ventúra, 90. Špak, Fedor, Michalík
Počet divákov: 500

Zostavy: 
FK Inter Bratislava – Kollár (B) – Tóth, Štrba, Petráč (C), Labuda – Kochan, Baldovský, Elvis, Klooster – Šulc, Prekop

ŠFK Sereď – Stránsky (B) – Michalík, Mečiar (C), Bilas, Laura, Milunovič, Loduha, Pankaričan, Morong, Ventúra, Djiby Ba

Autor: Matej Kraus, Foto: Vanessa Haasová