Naši mládežníci sa v mimoriadnej konkurencii nestratili

Galatasaray, Antalyaspor, Sparta, Slávia či Bohemians. Súperi, ktorí v tunajších zemepisných šírkach vzbudzujú rešpekt. Nuž a práve s týmito rivalmi si to v uplynulých dňoch rozdali naši chlapci z kategórie U12. Ich výsledky proti rovesníkom z klubov zvučných mien naznačujú, že práca s mládežou naberá v Interi správny smer.

img-20190226-wa0164

Už príchod do krajiny polmesiaca mal slávnostný charakter. Na predzápasovej príprave sa chlapcom prostredníctvom videa pozdravil Martin Škrtel. A to nebol jediný skvelý futbalista, s ktorým mali talentovaní Interisti dočinenia. „Pred zápasom s Balikesirsporom sme sa stretli s majiteľom tohto klubu a tým je otec İlkaya Gündoğana z Manchestru City. Deťom rozdal kopec darčekov, vrátane podpísaných lôpt od svojho syna. Chalani z toho mali veľký zážitok,“ prezradil tréner výberu Interistov Dominik Ivanko. Jeho zverencom sa proti tureckým súperom darilo. „Galatasaray sme zdolali 3:2, Balikesirspor 4:1 a Antalyaspor dokonca 10:2. Bola to cenná skúsenosť pre hráčov ako i pre nás, trénerov. Rozdiel v tom, na čo sme zvyknutí u nás, bol trebárs už v samotnej rozcvičke. Tú už v tejto vekovej kategórii viedli traja špecializovaní tréneri. Súperi boli rýchlejší a dynamickejší. Už v tomto veku to vedia perfektne individuálne jeden na jedného. Čo ma ale zarazilo bol fakt, že sa nesnažili o kombinačný futbal. Hrali to na dlhé nakopávané lopty. Oni dominovali v súbojoch, ale my sme ťažili práve z kombinácií. Aj preto sme všetky zápasy vyhrali,“ všimol si rozdiely ambiciózny tréner. Kemp v Antalyi vyhodnotil veľmi pozitívne.

Po návrate z Turecka nasledovala ďalšia séria zápasov. Mladý tím žltočiernych cestoval do Prahy. „Začali sme proti Slavii. Doplatili sme na to, že sme hrali na veľkom ihrisku, na čo moji chlapci nie sú zvyknutí. Dostali sme výprask 0:8. Robili sme veľké individuálne chyby. So Spratou sme vyhrávali už 4:1, napokon sme ale prehrali 4:6,“. Chlapci hrali vo vysokom tempe. Každý deň iný zápas. A hoci bola únava čoraz väčšia, ďalšie dva zápasy vyhrali.

„Viktoriu Žižkov sme zdolali 6:2. V zápase sme dominovali po všetkých stránkach. Rovnako zápas s Bohemiansom sme zvládli, zvíťazili sme 5:3,“ vymenoval výsledky svojich zverencov Dominik Ivanka. Po tvrdej príprave sa jeho tím už chystá na súťažný duel. V nedeľu predpoludním čaká mladých Interistov duel v Dubnici.

img-20190303-wa0061