U 8 zdolala na turnaji AS Trenčín, U 12 vyhrala v Maďarsku

Prípravkárska kategória U 8 s prehľadom vyhrala turnaj, na ktorom sa predstavili tímy ako Skalica či AS Trenčín. U 10 sa predstavila na turnaji v Trebaticiach a mladší žiaci z U 12 odohrali prípravné zápasy proti maďarským tímom Videoton a Újpest.

Hodnotenie trénera:
“Na turnaji sme od prvej do poslednej minúty s veľmi nepatrnými zaváhaniami ukázali, že sme o niekoľko levelov pred našimi súpermi . Prevalcovali sme ich hlavne v nasadení a agresivite čo je výborná správa, keďže sme mali s touto časťou veľké problémy. Taktiež sme súperov predčili  v herných činnostiach jednotlivca, ako je obchádzanie súpera, prihrávanie či preberanie lopty ale aj celková práca s loptou. Za turnaj patrí chlapcom veľká pochvala a my dúfame ,že im bude slúžiť ako príklad a motivácia do budúcna.”

Hodnotenie trénera Čintalu:
Prvý zápas sme odohrali proti Seredi. Chlapci sa museli prispôsobovať dlhšie inému povrchu, na ktorí sú zvyknutí. Celý čas sme dominovali, no na prvý gól sme čakali dlho. Efektivita v zakončení sa prejavila až ku koncu zápasu. Do druhého zápasu sme vstúpili už uvoľnenejšie a bolo to vidno aj na výkone. Až na zopár chýb sme tento zápas s prehľadom zvládli. Tretí zápas sa hralo semifinále. Súperovi sme rýchlym dostupovaním v tomto zápase nedali šancu. Po strate lopty sme ihneď robili tlak. Finále sme odohrali proti Dunajskej Strede. Aj v tomto zápase sme dominovali na lopte a od prvej minúty si chlapci vytvárali čisté šance, no v koncovke sme zlyhali. Bohužiaľ súper to využil a strelil úvodný gól. Veľká motivácia chlapcov k víťazstvu viedla k tomu, že súpera ešte viac zatlačili. Tak ako pri situácii na 1-0 to bolo aj na 2-1 a zas sme museli tento zápas otáčať. 5 minút pred koncom sa nám podarilo znova streliť vyrovnávajúci gól. Škoda momentu minútu pred koncom kedy nám súper strelil trocha šťastný gól. Hoci sme chlapci skončili na druhom mieste, boli veľmi sklamaní, pretože vedeli, že si zaslúžili vyhrať. No futbal je taký, prináša aj takéto momenty. Čo je veľmi pozitívne, že sme na tomto turnaji hrali po technickej stránke veľmi dobre. Množstvo gólov padalo po kombinačnej akcii až do prázdnej brány. Individuálne sa vedeli presadiť všetci chlapci a hrali ako jeden kolektív.”

PZ U 12
FC Videoton – FK Inter Bratislava u 12 3:2  (2:1)

fb_img_1512468051275

Góly Inter: Sivák 2
ZostavaSmieško / Belašič – Javorský / Hatina, Jakubík ,,C,, / Zajac, Pavuk / Iuhanyaková / Nilaš – Gbelský / Pék / Ragan, Marčík / Sivák, Willems / Repiský / Madej – Jenčo / Borovský / Bodics
Hodnotenie trénera Kapouna:
Odohrali sme ďalší prípravný zápas na veľké ihrisko s kvalitným súperom 2x40minút. Chlapci si museli zvykať aj na klasickú veľkú loptu č.5, s ktorou hrali prvý krát. Zápas by som rozdelil na 3 časti. V tej úvodnej sme boli lepším mužstvom. Kombinovali sme, vysoko napádali, hrali cez krajne vertikály čoho výsledkom bola akcia po ľavej strane a gól Siváka v 13.minúte na 0:1. Po 20.minúte prebrali iniciatívu domáci, pretože sme sa začali zbavovať ľahkých lôpt a súper získaval akcie zadarmo a po našich chybách, sme dostali 2 lacné góly aj keď druhý si dovolím tvrdiť, že padol z offsidu a na tretí gól brankár Belašič rozohral rovno do stredu ihriska protihráčovi, ktorý šiel sám na bránu. Do 2.polčasu sme nabehli taktiež dobre. Bol to vyrovnaný futbal a šancí aj na jednej aj na druhej strane. Myslím si, že kombinácií a dobrých prechodových fáz sme mali viac v 2.polčase, no zastavilo nás až asi 7-8 offsidov, kde by išli naši hráči kolmo na bránu. Škoda, no z môjho pohľadu sa dalo na to pozerať, ako hovorím, ešte to potrvá tá zmena hry zo šírky ihriska hrať na dĺžku. Ale je to každým zápasom lepšie a lepšie robíme postupne malé kroky k veľkému futbalu…

FC Újpest Budapest – FK Inter Bratislava u 12 0:3

24991507_1921532627860432_978021400205235031_n

GólyIuhanyaková 2, Sivák
Zostava: Smieško / Šimko – Javorský / Dornai, Jakubík ,,C,, / Zajac, Pavuk / Iuhanyaková – Marčík, Sivák, Repiský – Jenčo / Borovský
“Odohrali sme jeden z ďalších kvalitných prípravných zápasov v Budapešti. Celý zápas sme boli lepším mužstvom, dominantní na lopte s dobrou medzihrou v strede ihriska a výborným pressingom. Súperovi sme znepríjemňovali hru hlavne vysokým napádaním a tým sme si vytvárali šance, ktorých bolo určite dosť a ten výsledok mohol byť výraznejší. V premieňaní šancí sme boli nerozvážni, nezakončovali sme s rozumom. Som spokojný s naším herným prejavom, vyskytli sa tam pekné kombinácie a výborné myšlienky, no tá koncovka nebola dokončená strelením gólu. Ale ako hovorím fungovali sme ako tím výborne. Výborne fungovala obrana, ktorá zakladala postupné útoky. Samozrejme malé chyby sa tam objavili, no myslím si, že sme podali dobrý výkon. Chyby sme si vysvetlili, počas zápasu v polčase a myslím si, že sa zlepšujeme od zápasu k zápasu.”

Autor: Matej Kraus