V prvom jarnom zápase sme zdolali Liptovský Mikuláš

Dnes sme konečne na tretí pokus odštartovali jarnú časť 2. ligy v domácom zápase proti Liptovskému Mikulášu, ktorý počas týždňa v Slovnaft cupe takmer zaskočil na Pasienkoch bratislavský Slovan.

dsc_0661-2

“Žltočierni” sa dnes premiérovo predstavili v ostrom zápase pod vedením nového kouča Jozefa Brezovského. Hneď od úvodu stretnutia sme si vytvorili tlak, ktorý vyvrcholil šancami Bezáka a Elvisa. Skóre však otvoril súper z Mikuláša, ktorý sa dostal do vedenia po góle Papaja – 0:1. Interisti však odpovedali v 27. minúte, keď prvý súťažný gól v našom drese zaznamenal Issa Adekunle – 1:1. Ten mohol skóre aj otočiť, keď sa v 40. minúte rútil sám na brankára, no obrana súpera jeho zakončenie zneškodnila a do kabín sa šlo za nerozhodného stavu.
Druhé dejstvo sme pokračovali v prvopolčasovej aktivite. Najskôr vystrašil brankára hostí Šulc a v 54. minúte po faule na Bezáka v pokutovom území strhol vedenie na našu stranu práve Kubo Šulc – 2:1. V ďalšom priebehu ešte nastrelil žrď Bezák a po krásnej strele spoza 16-tky aj Labuda. Ďalšie góly už v zápase nepadli a my sme sa tak mohli tešiť z prvého jarného víťazstva. V ďalšom zápase nás bude čakať Pohronie, na ktorého trávniku sa predstavíme už v piatok o 18:00

FK INTER BRATISLAVA – MFK TATRAN LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ 2:1 (1:1)

Góly: 27. Issa, 55. Šulc (penalta) – 10. Papaj
ŽK: 45. Šulc – 54. Šavol
FK Inter: Pastornický – Tóth, Petráš (C), Šalata, Amir – Kochan, Baldovský, Bezák, Osmani, Adekunle – Šulc
MFK Tatran: Šavol – Šimún, Očenáš, Janec, Papaj, Poremba, Halgoš, Lišivka, Kotora, Andrič, Kucharčík
Rozhodovali: Libiak – Barenčík, Sluk