V sobotu na trávniku Lokomotívy Košice

Naši chalani sa budú chcieť v 3. ligovom kole udržať na víťaznej vlne. Potom ako minulý víkend zdolali na domácej pôde Sereď (2:1) a v stredu vyhrali v 2. kole Slovnaft Cupu na trávniku v Domaniži (3:2), budú chcieť zverenci trénera Slezáka predĺžiť víťaznú sériu už na tri zápasy.
„Žltočiernych“ však nečaká nič jednoduché. Košičania vyhrali v 1. kole na svojom trávniku nad Zvolenom 2:1 a vyzerá to tak, že body sa z ich štadióna nebudú odnášať ľahko. Druhý zápas sezóny odohrali na trávniku silného Popradu, kde podľahli po góloch Kukoľa a Šestáka 0-2. Lokomotíva taktiež v stredu odohrala 2. kolo Slovnaft Cupu, kde na trávniku OŠFK Šarišské Michaľany zapísala triumf 5-2.
dsc_0781-2
Interisti budú chcieť naštartovať sériu ligových víťazstiev, ktorá by ich vyniesla v tabuľke vyššie ako je terajšie 7. miesto. V snahe by ich mal viesť kapitán „Žltočienych“ Peter Petráš, ktorý je síce stopér, no podarilo sa mu skórovať v oboch doterajších ligových stretnutiach. Naši chlapci majú predsa ambíciu prezentovať sa atraktívnym a dominantným futbalom, a práve preto budú musieť aj v tomto zápase  predviesť výkon ako proti Seredi, kde sme najmä v druhom polčase dokázali prevýšiť súpera vo všetkých smeroch a zápas sme gólmi Šulca a Petráša otočili na konečných 2-1. Do metropoly východu treba ísť v sobotu dobre naladený a plne koncentrovaný splniť náš trojbodový cieľ. Zápas začína zajtra o 17:00 na štadióne Lokomotívy v Družstevnej pri Hornáde.

Autor: Matej Kraus Foto: Vanessa Hassová