V zápase štvrtého kola TIPOS III. ligy Inter ukázal svoju ofenzívnu silu

Zverenci Michala Pančíka otočili nepriaznivý vývoj a zvíťazili v stretnutí 4. kola TIPOS III.ligy Bratislava na trávniku SFC Kalinkovo 3:5. Za stavu 3:0 sa zdalo, že je rozhodnuté, ale interisti ukázali svoju ofenzívnu silu.  Prvý gól Interu padol až v 56. minúte z kopačky striedajúceho Andreja Majtána. Následne využil šancu Patrik Kochan v podobe pokutového kopu. Vyrovnávajúci gól strelil nováčik žltočiernych Dominik Rohárik. Do vedenia interistov dostal Peter Udvorka v 86. minúte. Tri body si hostia definitívne poistili gólom Kristiána Černáka v 90.minúte.

Foto: Markus

SFC Kalinkovo : FK Inter Bratislava 2:0 (3:5)

SFC Kalinkovo:  Jozef Cighard, Chibueze Justus Cokey, Attila Pinte (C), Dejan Súkala, Anas Abubakar Galadima, Marko Mifkovič (71.Jozef Dikoš), Martin Walla, Samuel Žido (58.Richard Petrovský), Filip Bretschneider, Tochukwu Michael Udeh, Kristián Molnár
Góly: 7. Dejan Súkala, 33. Samuel Žido, 47. Anas Abubakar Galadima
ČK: 80. Richard Petrovský

FK Inter Bratislava:  Daniel Goga, Patrik Lörincz, Lukáš Pollák (70. Dominik Rohárik), Patrik Kochan, Patrik Špak (83.Alan Dolan), Tomáš Majtán (C), Kristián Černák, Richard Hrebačka (48. Andrej Kučerka), Ondrej Zeleník (53.Andrej Majtán), Matúš Antošík, Samuel Baláž (79.Peter Udvorka)
Góly: 56. Andrej Majtán, 75. Patrik Kochan, 83. Dominik Rohárik, 86. Peter Udvorka, 90. Kristián Černák,
ŽK: 59. Kristián Černák, 90. Dominik Rohárik

Rozhodovali: Radovan Hudy, Daniel Kožuch, Mária Krčová
Počet divákov: 275

Domáci začali z ostra a už v 7. minúte sa po rohovom kope presadil Súkala. Hoci mali žltočierni optickú prevahu, prekonať brankára domácich sa im nedarilo. V 33. minúte udrelo Kalinkovo po druhýkrát a opäť po rohovom kope.  Tentokrát sa presadil Žido. Polčasový stav 2:0 nebol pre Interistov veľmi lichotivý.
V druhom polčase nastúpili žltočierni s cieľom zvrátiť stav stretnutia. Tento plán im však narušila nešťastná „malá domov“. Domáci útočník Galadima už nemal problém umiestniť loptu do prázdnej brány – 3:0. Po treťom góle sa spustila búrka nad ihriskom a zároveň búrka na ihrisku. Striedajúci Andrej Majtán si vymenil loptu s menovcom Majtánom a znížil stav stretnutia na 3:1. V 75. minúte mali hostia výhodu pokutového kopu, Kochan sa z bieleho bodu nemýlil – 3:2. Interisti zacítili šancu, na bránu domácich sa valil jeden útok za druhým. V 80. minúte im k tomu dopomohol premotivovaný domáci Petrovský, ktorý po hrubom zákroku na jedného z interistov putoval predčasne pod sprchy. V 83. minúte Rohárik prestrelil domáceho Cigharda a vyrovnal stav stretnutia. Dokonalý obrat zavŕšil v 86. minúte ďalší striedajúci hráč Udvorka. Záverečná bodka patrila Černákovi, ktorý využil Majtánovu prihrávku a stanovil konečné skóre stretnutia na 3:5 z pohľadu domácich. Po náročnom zápase si nakoniec vezieme domov 3 body.

fk-inter-ba-facebook-cover-photo-2020-2021-kolo5

Rozpis zápasov tu.
Prejsť do archívu článkov.