Prinášame Vám výsledky našich kategórií od áčka až po kategóriu U 12.

Podbrezová B – FK Inter Bratislava A 1:1 (0:1)
Góly: Šulc – Haščák

FK Inter Bratislava U 19 – Lokomotíva Trnava U 19 2:0 (0:0)
Góly: Lörincz, Baláž
Hodnotenie trénera Koňušíka:
“Prvý polčas sa síce odohrával viac ako sme zvyknutí na našej polovici, čo bolo spôsobené vysokým postavením súperových hráčov na našej polovici a našim slabším pohybom a vôlou pracovať s priestorom. Preto to pre laikov opticky vyzeralo, že súper nás tlačí, avšak na lopte sme boli mi. Nútilo nás to viac tvoriť a keď sme z toho vyšli, dostali sme sa v prečíslení na súperovú polovicu. Druhý polčas s nami už hráči súpera nezvládli držať krok, nestíhali sa kompaktne presúvať. Usadili sme sa na ich polovici a držali ich pod tlakom. Naďalej síce hrozili protiútokmi, avšak my sme čoraz viac dominovali. Výsledkom bolo prelomenie súperovho odporu a za veľmi trpezlivú hru zaslúžené víťazstvo.”

Ivanka pri Dunaji U 19 – FK Inter Bratislava U 19 B 3:5 (2:2)
Góly: Vlček 2, Trnka, Vaktor, Kliment

FK Inter Bratislava U 17 – Lokomotíva Trnava U 17 0:2 (0:2)
Hodnotenie trénera Pančíka:
“V zápase s Trnavou sme bohužiaľ odohrali veľmi zlý zápas, kde nám nefungovali veci, ktoré sú potrebné na to, aby sme takéto zápasy zvládali. V útočnej fáze sme boli statickí, chýbali nám nábehy za obranu a zároveň presné prihrávky ak sme nejaké nábehy urobili. Nedokázali sme sa presadiť ani kombinačne a ani individuálne a výsledkom bolo to, že sme súperovho brankára v podstate vážnejšie neohrozili. Ďalšia veľmi podstatná vec, bez ktorej sa pri našom spôsobe hry nezaobídeme je okamžitý pressing a ten ofenzívni hráči, ktorí boli na ihrisku absolútne odignorovali a súper mal preto veľmi veľa času po zisku lopty na zakladanie rýchlych protiútokov, na eliminovanie ktorých sme míňali obrovské množstvo síl. Následne väčšinu našich akcií sme museli zakladať až od nášho brankára a takmer výhradne proti už postavenej a skonsolidovanej obrane súpera.”

Domino U 15 – FK Inter Bratislava U 15 0:6 (0:3)
Góly: Nemec 2, Pomšahár, Dornai, Mateleha V., vlastný
Hodnotenie trénera Vargu:
“Od úvodu sa hral zápas v našej réžii. Boli sme aktívni, dobre sme sa pohybovali,boli dôrazní v osobných súbojoch. Vychádzalo nám otváranie hry , dostávali sme sa do krídelných priestorov a aj finálna fáza bola na vysokej úrovni. Mali sme veľa streleckých pokusov a konečne sme sa presadili aj strelecky. Zápas mohol skončiť aj vyšším rozdielom, to sme ešte nepremenili pokutový kop. Chlapci si za dnešný výkon zaslúžia pochvalu.”

Domino U 14 – FK Inter Bratislava U 14 0:4 (0:2)
Góly: Kudlicska, Drabek, Harceg, Hric
Hodnotenie trénera Majerníka:
“Od úvodu zápasu sme dominovali vo všetkých herných činnostiach a svojho súpera sme počas celého zápasu nepustili do šancí… (az na malé chyby v rozohrávke, ku ktorým však dochádza, pretože chceme držať loptu a nezbavovať sa jej odkopom pri tlaku súpera). Súper sa nás snažil napádať v rozohrávke, ale darilo sa nám postupným útokom , vychádzať z pressingu a držať loptu v prípravnej zóne. Viackrát  prichádzalo k zbytočným stratám lôpt, ale len preto, že sme sa snažili vsetky finálne prihrávky tlačiť stredom obrany súpera, ktorá bola prehustená. Ak sme hrali po krídlach, dostavali sme sa do šancí po spätných prihrávkach od našich krajných stredových hráčov alebo krajných obrancov. Dobre nám fungovala hlavne naša ľavá strana (Šumsky, Krchnak), po takýchto dvoch spätných prihrávkach padli prvé dva góly. V druhom polčase sme strelili rýchlo tretí gól a potom dostali priestor aj všetci chlapci z lavičky. Naše víťazstvo bolo zaslúžene, a až do konca zápasu sme kontrolovali hru.”

FK Inter Bratislava U 13 – FK Púchov U 13 1:1 (0:0)
Gól: Kovár
Hodnotenie trénera Sekota:
“Musím povedať, že dnešná remíza ma mrzí a to hlavne kvôli chlapcom, odohrali perfektné stretnutie s výborným výkon, ale žiaľ ani to neprinieslo želané ovocie – v podobe víťazstva.”

FK Inter Bratislava U 12 – FK Púchov U 12 11:7 (6:3)
Góly: Kočan 4, Jenčo 2, Bottán 2, Borovský, Marčík, Sivák
Hodnotenie trénera Kapouna:
“Zápas na jednom ihrisku sa nehral podľa našich predstáv. Zle sme prechádzali do útočnej zóny, kde sme sa nevedeli presadiť. Zápas za 20 minút bol bez šance. Súper hral dosť do tela, tvrdo a to na nás platilo. Boli sme málo dôrazní v osobných súbojoch. Ako hovorím zápas na jednom ihrisku, keby tam neboli brány, tak chlapci by si to ani nevšimli. Potom prišli 3 hrubé individuálne chyby v obrane za 2 minúty a prehrávali sme 3:0. Potom to bol znova futbal bez šancí. Ako hovorím, súper hral dôrazne, dobre nás dostupovali a my sme sa nevedeli presadiť. Na druhom ihrisku to bolo lepšie, vyhrali sme 6:0, no nebolo to herne najlepšie. V druhom polčase sme sa trochu zobudili, vznikali pekné akcie, jedno ihrisko vyhralo 4:1, druhé prehralo 1:3, podľa mňa ich bolo dosť málo a som presvedčený o tom, že chlapci vedia hrať aj lepšie. Niektorí chlapci podali iba priemerné, niektorí až podpriemerné výkony.”

PZ – FK Inter Bratislava U 12 – FC Újpest  29:13  (10:8)
Góly: Pavuk 5, Borovský 5, Kočan 5, Pék 4, Jenčo 3, Bottán 2, Stratov, Pernička, Jenčuš, Ragan, Zajac
“Hralo sa 2x40minút. Vedel som, že to bude dobrý zápas pretože sme proti ním hrali na turnaji v Prešove, kde sme vypadli v semifinále. Zápas bol veľmi kvalitný z oboch strán minimálne 1.polčas. Súper bol naozaj kvalitný a som rád, že sme sa mohli porovnať a pripraviť na ďalšie ťažké zápasy. Prvých 5 minút sme pôsobili zaskočene, no časom sme prebrali iniciatívu a herne si dovolím povedať, že sme v úsekoch hry boli lepším mužstvom. Dobre dostupovanie hráčov, vysoký pressing, prepínanie z útoku do obrany čiže repressing bol z našej strany vynikajúci. Hralo sa hore dole, zápas mal výborné tempo a som rád, že sme sa dokázali vyrovnať a poraziť herne také mužstvo ako je Újpest. V 2. polčase bola hra iba v našej réžií, dobré kombinácie, výborná medzihra, dobrý prechod z obrannej zóny do útočnej krátkymi prihrávkami priniesli úspechov a našu dominanciu na ihrisku. Šancí bolo až až, ktoré sme ešte nepremenili, no viac ma tešilo, že sme vyšli aj zo zložitých situácií narážačkami a založili perfektné akcie smerom dopredu. Dovolím si povedať a som o tom presvedčený, že ak by takto včera chlapci hrali bojovne, s nasadením, hernou dominanciou tak výsledok a hlavne hra s Púchovom by bola rozhodne na vyššej úrovni. Konečne to bol taký výkon, ako si všetci želáme a chlapci šli na hranicu svojich možností za čo im ďakujem.”

Autor: Matej Kraus