Žiacke kategórie U14 a U15 otvorili sezónu proti DAC

Naši žiaci zahájili sezónu zápasmi proti silnému súperovi DAC Dunajská Streda. Obe kategórie v zápasoch bojovali, no kvalita DAC sa nakoniec pretavila aj do výsledkov, keď U 14 prehrala 1:6 a U 15 0:5.

ziaci

DAC DUNAJSKÁ STREDA – FK INTER bRATISLAVA u 15 5:0 (2:0)

Zostava: S. Mateleha – Lenický, Tóth (Biesik), Nemec (C), Jakubec, Struhár (Zeman), Pomšahár (Gomkötö), Demjanovič, Dornai, V. Mateleha (Lovás), Chrupka (Štepka)
Počet divákov:

Hodnotenie trénera Interu U 15:
“Prvý majstrovský zápas sme výsledkovo nezvládli. Herne to bolo celkom na slušnej úrovni. Súper mal optickú prevahu, ale my sme sa snažili ihneď po získaní lopty hroziť brejkami. Prvé dva góly sme dostali po taktických chybách. keď sme sa nedokázali vzájomne zabezpečiť a inkasovali sme. Posledných 15 minút sme si vypracovali 3 čisté gólové šance a mohli sme sa vrátiť do zápasu. Druhý polčas sme začali aktívne, dokázali sme sa presadzovať kombinačne, vypracovali sme si šance, ale gól by sme v tomto zápase nedali ani do rána. Domáci po treťom góle už ovládli zápas a doviedli ho do víťazného konca.”

DAC DUNAJSKÁ STREDA – FK Inter BRATISLAVA U 14 6:1 (2:0)

Gól: Krchnák
Zostava: Špigut, Halcin, Bazelides, Dobrovodsky, Vejřík, Harceg, Hric, Kudlicska, Tarana, Aidi – Brix, Polak, Šteflovič, Klimek M, Drabek,  Klimek A.
Počet divákov: 30

Hodnotenie trénera Petra Majerníka:
“Hneď v úvode nás súper zatlačil pred naše pokutové územie a neustálym pressingom nás napádal a narúšal náš postupný útok. Dochádzalo k stratám lôpt a šanciam súpera… paradox bol, že za stavu 0:0 sme mohli ísť do vedenia, keď Matthew Aidi po samostatnom nájazde trafil len brankára. Súper nás prevýšil po všetkých stránkach, hlavne veľkou agresivitou v osobných súbojoch, s čím sme sa nevedeli vyrovnať po celý zápas. My sa musíme pozerať na seba a stále tvrdo pracovať v tréningovom procese, aby sme sa naučili hrať pod časovým tlakom a hlavne rýchlejšie pracovať s loptou. Chalani vydali zo seba všetko, preto sa nemáme za čo hanbiť. Teraz sa už musíme sústrediť na svojho ďalšieho súpera, ktorý nas čaká v utorok.”

Autor: Matej Kraus