Žiacke kategórie vyzvali Senicu

Všetky naše žiacke kategórie odohrali zápasy proti Senici. Na štadióne na Drieňovej sa v sobotu predstavili U 12 a U 13 a v nedeľu v Senici odohrali svoje zápasy starší žiaci (U 14 a U 15).

23376095_1888101121203583_4413467145632722022_n

Mladší žiaci (U 12) doma privítali Seničanov. Ako domáci tím sme sa nenechali zahanbiť a zápas hraný súčasne na dvoch ihriskách sme ovládli vysoko 9:1. V zápase sme viedli dokonca 9:0, no súper nás o výhru s čistým kontom pripravil až v predposlednej minúte zápasu.

FK Inter Bratislava u 12 – FK Senica  9:1 (5:0)

Góly: Sivák 2, Hlavatý 2, Belašič, Pék, Dornai, Zajac, Gbelský
Zostava Inter:
Szollos / Smieško / Šimko –
Iuhanyaková / Hatina / Nilaš – Harach / Zajac / Stratov – Dornai ,,C,, / Repiský / Madej – Gbelský / Kočan / Hlavatý / Javorský – Sivak / Pavuk / Willems / Pék / Jenčuš / Belašič
Hodnotenie trénera Kapouna:
Chlapcom som zdôrazňoval, že ak podajú taký výkon ako podali s Nitrou tak sa neobávam o ich hru a nasadenie. Prízvukoval som, že sa nemôžu prispôsobiť súperovi. Myslím si, že celý zápas bol v našej réžií, dobre sme dostupovali hráčov, vystupovali, preskakovali ich a dostávali sme sa do šancí, no zvona sme strelili na môj pohľad len 9 gólov. Tých šancí bolo neuveriteľne hlavne také, ktoré sú 100% a hráči majú prázdnu bránu pred sebou…Futbal je o radosti z gólov a myslím si, že chlapci už oslavovali v hlave gól skôr ako vystrelili na bránu. Žiaľ je to o koncentrácií. Hra bola z našej strany dobrá, chlapcom zápas určite chutil a som rád, že opäť získali sebavedomie na svoju stranu.

FK Inter Bratislava U 12 – FC Nitra 3:13  (1:2)

Góly: Jakubík 2, Sivák
Szollos / Belašič / Šimko  – Harach / Dornai / Štefanovič / Jenčo / Javorský / Ragan / Repiský / Hatina – Jakubík ,,C,, / Zajac / Marčík / Pavuk / Jenčuš / Pék / Gbelský –  Bottán / Sivák / Iuhanyaková
Chlapcom nemám čo vyčítať minimálne 1.polčas, ktorý zvládli na výbornej úrovni a prehrali 1:2. Zápas samotný mal výborne tempo hry, chlapci predviedli, že naozaj môžu sa porovnávať aj so súperom, ktorý bol nad ich sily, pretože herne určite bol lepším mužstvo a mal individuality hráčov, ktorí rozhodli. Škoda, lebo dovolím si povedať, že vo viacerých fázach hry, hlavne 1.polčas sme boli vyrovnaným mužstvom a do 23.minúty bolo 0:0. Naozaj chlapci bojovali ako mohli, no nestačilo to. Zlomový moment zápasu bol určite v 7.minúte druhého polčasu kde sme dostali za 2 minúty 3 góly a niektorí chlapci rezignovali. Škoda, pretože súpera sme sami postavili na koňa chybami a hlavne rozohrávkou od brankára, keď naši brankári vysunuli zlou rozohrávkou útočiacich hráčov a darovali im až 6 gólov. Predsa výsledok nie je dôležitý, no je to vysoká prehra pre chlapcov, lebo si nezaslúžili prehrať takým rozdielom s takým výkonom. Bohužiaľ musíme sa poučiť z chýb a odstraňovať ich v tréningovom procese a napredovať smerom hore…

Mladší žiaci (13) odohrali proti rovesníkom zo Senice výborný zápas. Svoj gólový galakoncert začal v 7. minúte Grúber, ktorý v 30. minúte pridal druhý a v 39. minúte z penalty skompletizoval svoj hetrik. Ďalšie góly za U 13-tku pridali Krutek, kapitán Ratica a Bluhušiak. V 19. minúte ešte Kovár nepremenil penaltu. U 13-tka tak podobne ako U 12 zničila Senicu presvedčivo 6:1.

FK INTER BRATISLAVA U 13 – FK SENICA  6:1 (2:0)

Góly: 7. , 30. a 39. Grúber, 45. Krutek, 50. Ratica, 60. Blahušiak  – 39. Michalec

Starším žiakom (U 14) sa vôbec nepodaril vstup do zápasu na trávniku svojich rovesníkov zo Senice. Súper viedol po prvom polčase už 4:0. V druhom polčase sa ani po prestriedaní našim chlapcom nepodarilo streliť gól, naopak súper pridal piaty kúsok do našej brány a celý zápas tak vyhral jasne 5:0.

FK Senica – FK Inter Bratislava U 14 5:0 (4:0)

Zostava Inter: Špigut, Halcin, Dobrovodsky (36. Bazelides), Polák, Šumsky, Vejřík (45.Tarana), Harceg, Drabek (36.Držík), Kudlicska (45.Fontani), Aidi (36.Krchnak), Hric
Hodnotenie trénera Majerníka:
“Do zápasu sme vstúpili veľmi zle a už v 3. minúte sme prehrávali  2:0. Dnes nám nefungovalo zakladanie útoku, nevedeli sme sa vyrovnať s pressingom súpera na vlastnej polovici a hlavne zle sme riešili herné situácie. Zlým výberom miesta sme si zatvárali priestory, nedržali sme hĺbku ihriska a preto sme nemali priestor pre kombináciu, z čoho pramenili ľahké straty lôpt v blízkosti našej brány, a to využil súper na strelenie gólov. Chýbala nám aj agresivita v osobných súbojoch, takmer všetky odrazené lopty zbieral súper a nedovolili nám rozvinúť postupný útok. V prvom polčase sme ani neohrozili bránu súpera. Druhý polcas prišlo k niekoľkým zmenám v zostave, upokojili sme sa a naša hra sa trošku zlepšila. Dokázali sme vyjsť z pressingu súpera, spresnili sme prihrávky a dostali sme sa aj k súperovej bráne. Musíme uznať aj silu súpera, ktorý nas vrátil znovu na zem a ukázal nám, že musíme ešte tvrdo pracovať v tréningovom procese, aby sme sa dokázali vyrovnať tým najlepším. Treba dať hlavu hore a neuhnúť z toho, čo robíme a veriť tomu, že to má zmysel. Dnešný zápas hodnotím ako náš najslabší výkon, ale futbal prináša aj takéto momenty a treba sa z nich poučiť a zodpovedne sa pripraviť na další zapas. ”

Aj starší žiaci (U 15) sa predstavili na umelej tráve v Senici. Žiaľ, svojmu súperovi podľahli takmer s rovnakým výsledkom ako ich o rok mladší kolegovia. Po 60 minútach prehrávali už 4:0. Na konečných 4:1 znížil kapitán našej U 15 Matej Nemec.

FK SENICA – FK INTER BRATISLAVA U 15 4:1 (1:0)

Góly: 16. Mach, 49. Čmarada, 57. a 61. Kadlečík – 65. Nemec
Zostava Inter: Klimek – Tóth, Nemec (C), Jakubec, Struhár, Dornai, Gomkötö, Pomšahár, Demjanovič, Lovás, Mateleha
Hodnotenie trénera Vargu:
“Od úvodu to bol vyrovnaný zápas. Snažili sme sa kombinačne dominovať. Súper bol ale oveľa dôraznejší v súbojoch, a tým pádom sme strácali ľahké lopty. Polčas skončil 1:0 pre domácich. Druhý polčas sme začali oveľa aktívnejšie, dostali sme sa do šancí, vytvárali sme si strelecké pozície. Prišli však neuveriteľné individuálne chyby jednotlivcov a to nás stálo celý zápas.”

Autor: Matej Kraus